Doğru
Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vefk (Vefk İlmi)

 1. #21
  Havascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Nisan.2010
  Mesajlar
  464
  Konular
  94
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Doğru
  Vefklerde Bulunan Bilgiler
  Vefk hazırlanırken iki şeye dikkat etmek gerekir birincisi çok iyi Ebced hesabı bilmek. Çünkü Vefk ilminde en geçerli metot Ebced hesabıdır. Mükemmel bir şifredir. Affı yoktur, mıknatıs gibi yapışır. İkincisi Vefk hazırlanacak kişinin bilgilerinin tam olması. Mesela Anne adı, kendi adı varsa göbek adı gün, ay, yıl olarak doğum tarihi biliniyorsa tam olarak verilmelidir. Bunlar Kişiye özel hazırlanan Vefk’in etkili olması için lazım olan en önemli unsurlardır. Eğer Vefk hazırlatacak kişi kendisi yada vefk hazırlatacağı kişi ile ilgili yanlış yada eksik bilgi verirse hazırlanan vefk’ten fayda görmesi oldukça zordur.

 2. #22
  Hayallerin Ötesinde
  Üyelik tarihi
  08.Ocak.2010
  Mesajlar
  2,473
  Konular
  155
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Vefk İle Muska Arasındaki Fark
  Muska; bünyesinde barındırdığı manyetik enerji tükenmesi ile birlikte geçerliliğini kaybeder. Vefk ise evrensel enerjiyi emerek astral dubleye aktardığı için kainat var olduğu müddetçe işlevini devam ettirir.

 3. #23
  Havascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Nisan.2010
  Mesajlar
  464
  Konular
  94
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Vefk Terimleri
  Bast yaymak demektir, kelimenin harflerini tek tek yazmak, harfleri isimleri ile yazmak ya da harflerin değerlerini yazıyla yaymak demektir. kelimesini diye bast ederiz yada harfleri isimleri ile yazarız

  ARAPÇA HARFLERİN OKUNUŞU


  NUTKETMEK
  Kelimeyi oluşturan harflerin ebced'teki karşılıklarını yazmak toplamak ve toplamı tekrar harfle yazmaktır. kelimesini nutk etmek istersek 5, 30, 30, 1 Toplamı 66 eder yani 60+6 bunların büyük ebcedle karşılıkları olan yazarız ve bunları okumak için yani nutuk etmek için birleştiririz (seve) diye nutk ederiz.Cifir ilminde bazı hesaplarda sayılar yeterli kalmazsa kendisi ile çarpılabilir, bunu bazı yerlerde görürseniz şaşırmayın.

  TEKSİR
  Teksir çoğaltmak demektir, teksiri yapılacak kelime ya da kelimeler harf harf bast edilir. Oluşan bastın sağdaki ilk harfi birinci harf soldaki en son harfte sonunca harftir.Yazılan satırı birinci satır olarak kabul edilir. İkinci satır için bir sondan bir, baştan harf alarak sonuna kadar gidilir ve ikinci satır oluşturulur. Üçüncü ve daha sonraki satırlar içinde bir sondan bir baştan harf alarak ilk satırı bulana kadar devam edilir. Bulunan son satıra Zimamı Ahir denir. Malik El Mülk için bir örnek vermek gerekirse

  Şöyle de diyebiliriz birinci satırı yazdıktan sonra ikinci satırı ve sonraki satırları oluşturmak için yazmaya sağdan başlayarak tek nolu harfleri sondan çift nolu harfleri sağdan alarak yazar ve satırı tamamlarız, ilk satırı bulduğumuzda teksiri bitiririz, kısacası tek yapmamız gereken bir sondan bir baştan harf almaktır.

  Bastını yaptığımız kelime yada kelimelerin çarpanı ise şöyle bulunur, bastını yaptığımız kelimeyi kaç satırda bulduysak çarpan odur Malik El Mülk örneğinde çarpan 9 dur.


  4  9


  2


  3


  5


  7


  8


  1


  6


  Hane : Vefkin içindeki her bir kareyi ifade eder, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte toplam 9 hane vardır. Buna göre dörtlü vefkte toplam 16 hane, beşli vefkte 25 hane vardır, diğer vefkler de buna göre hesaplanır. Kısaca bir vefkte kaç hane olduğunu bilmek istersek satır ile sütunu çarparız çıkan vefkin hane adedidir.
  Sütun : Vekte yukarıdan aşağıya doğru inen dikey bölümlerdir, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte toplam 3 sütun vardır, birinci sütun 4-3-8 nolu hanelerin bulunduğu sütun, ikinci sütun 9-5-1 nolu hanelerin bulunduğu sütun, üçüncü sütun da 2-7-6 nolu hanelerin bulunduğu sütundur. Buna göre dörtlü vefkte toplam 4 sütun, beşli vefkte 5 sütun vardır, diğer vefkler de buna göre bulunur.
  Satır : Vekte sağdan sola uzanan bölümlerdir, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte toplam 3 satır vardır, birinci satır 4-9-2 nolu hanelerin bulunduğu satır, ikinci satır 3-5-7 nolu hanelerin bulunduğu satır, üçüncü satır da 8-1-6 nolu hanelerin bulunduğu satırdır. Dörtlü vefkte toplam 4 satır, beşli vefkte 5 satır vardır, diğer vefkler de buna göre bulunur.
  Kutur : Her vefkte ister üç'lü ister onbirli olsun 2 kutur vardır, Kutru Lisan ve Kutru İsra, birinci kutur sağ üst köşeden sol alt köşeye olan kutur, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte 2-5-8 nolu haneler birinci kutru yani Kutru Lisanı oluşturur. İkinci kutur sol üst köşeden sağ alt köşeye olan kuturdur, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte 4-5-6 nolu haneler ikinci kutru yani Kutru İsra'yı oluşturur diğer vefkler de buna göre bulunur.
  Salip ya da Haç : Sadece tekli vefklerde vardır tam ortadan geçen sütun ve satırlar salibi oluşturur, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte 9-5-1 nolu sütun ile 3-5-7 nolu satır salip oluşturur.
  Mebde ya da Miftah : Vefki yazarken yazdığımız ilk haneye denir, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte 1 nolu hane Meddedir, diğer vefkler de buna göre bulunur.
  Münteha : Vefki yazarken yazdığımız son haneye denir, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte 9 nolu hane Müntehadır, diğer vefkler de buna göre bulunur.
  Vasat : Mebde ile müntehanın toplamının yarısı vefkin vasatıdır, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte 5 nolu hane Vasattır. Şöyle bulunur Mebde 1, Münteha 9 Toplamının yarısı 5'tir yani beşin yazılı bulunduğu hane Vasattır, diğer vefkler de buna göre bulunur.
  Kıran : Mebde ile müntehanın toplamıdır, mesela yukarıdaki örnek üç'lü vefkte Mebde 1, Münteha 9 Toplamı 10'dur yani Kıran 10 dur,diğer vefkler de buna göre bulunur.
  Tahareti Kamile : Düşüncenin, kalbin, bedenin, işini yapacağın mekanın ve elbiselerin temiz olması demektir. Çiş yaparken üzerine sıçrayan sidik bile tahareti bozar.
  Riyazet : Canlı ve canlıdan çıkan yiyecekler, yememektir. Bununla beraber soğan sarımsak gibi koku yapan şeyler de yememek gerekir.


  VEFK'İN ETRAFINA YAZILANLAR
  Herhangi bir kitapta bulduğunuz vefkin etrafına şu ya da şu ayetler veya şu esmalar yazılır diyorsa ona kesinlikle uyulmalıdır. Bununla beraber bütün vefklerin etrafına yazılan bazı şeyler vardır bunlar Besmele-i Şerife, 4 büyük Meleğin adı ve bir Ayet-i Şerife'dir. 4 büyük meleğin adını yukarıda belirtmiştik
  Besmele-i Şerife 4'e ayrılır ve aşağıdaki şekilde yazılır ve anlamları da şudur.
  1. İsmi ile2. Allah3. Rahman4. Rahim •  Ayet-i Şerife ise şudur yine 4'e ayrılır aşağıdaki şekilde yazılır ve anlamı da şudur. 1.Sözü2. Haktır ( doğrudur )3. Ve onundur4. Mülk • 4. #24
  Hayallerin Ötesinde
  Üyelik tarihi
  08.Ocak.2010
  Mesajlar
  2,473
  Konular
  155
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Vefk Yazıldıktan Sonra
  Çizim bittikten sonra derecelerin hizmetlileri bulunmalı, yemin oluşturulmalı ve hizmetliler görevlendirilmelidir.
  Vefk katlanmadan önce kendi tütsüsü ile tütsülenmelidir.
  Özenle, su geçirmeyecek bir şekilde katlanmalı ve yere düşürülmemelidir.
  Vefkin etkisinin çabuk gerçekleşmesi için okunması gereken esmalar, dualar gerektiği zamanda ve gerektiği sayıda okunmalıdır. Bu konuda da başarılı olabilmek için Dua, havas ve esma okunurken dikkat edilecek hususlar, defalarca okunmalı ve onlara kesinlikle uyulmalıdır.

 5. #25
  Havascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Nisan.2010
  Mesajlar
  464
  Konular
  94
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Esma'ül Hüsna Çalışması
  Bilindiği gibi Allah'ın(CC) güzel isimleri (Esma-ül Hüsna)'sı vardır. Bu husus Kur'ân-ı Kerîm'de çeşitli ayetlerle belirtilmiştir. Allah, (CC) yüce zatını bizlere tanıtırken ayetlerinde şöyle buyurmaktadır.“O yaratan, var eden, varlıklara şekil veren Allah'tır(CC) En güzel isimler(Esma-ül Hüsna) O'na mahsustur”“De ki ister Allah(CC) diye, ister Rahman diye Dua edin. Çünkü en güzel isimler O'na mahsustur”“Allah(CC) kendisinden başka ilah olmayandır. En güzel isimler onundur”
  Meşhur hadis kitaplarında.“Şüphesiz Allah'ın(CC) 99 ismi vardır, kim bunları ezberleyip manasını düşünerek sonuna kadar sayarsa cennete girer”Hadisiyle Allah'ın(CC) 99 ismi olduğunu anlıyoruz.
  Allah'ın(CC) isimlerinin her birinin sözlük anlamı vardır. Bu isimler Allah'ın(CC) kudretinin değişik şekillerde tecellilerinin isimleridir. Müslümanlar Allah'tan(CC) bir dilekte bulunacakları zaman veya dua edecekleri zaman genellikle Allah'ın(CC) isimlerinden bazıları ile dilekte bulunurlar ve dua ederler. Örneğin bol rızık istemek için O'nun Rezzak olduğunu, günahlarını affetmesini diledikleri zaman O'nun Rahim, Gafur ve Afuv olduğunu vurgularlar; çok bunaldıklarında O'nun Vasi' ismiyle kendilerine ferahlık vermesini isterler. Bu örnekler daha da çoğaltılabilir.
  Sözlük anlamları dışında Esma-ül Hüsna'nın her birinin ayrı bir özelliği vardır. Bazı dileklerin ve istenilen şeylerin yerine gelmesi, duaların kabul edilmesi için, ya da bazı sıkıntıların gitmesi, hastalıkların geçmesi ve buna benzer hususlar için Allah'ın(CC) bazı isimlerinin belli miktarlarda zikredilmesi gerekir. İşte buna Esma-ül Hüsna'nın Havassı (hususiyetleri, özellikleri) denirBunlardan yola çıkarak İslam Alimleri ve Mutasavvıflar bu konu üzerinde eserler yazmışlardır, bunlardan biri de Osmanlı ilim adamı, mutasavvıf yazar Bayramiyye Tarikatı Şeyhi İbni İsa-yı Saruhani'dir.Kitapta her ismin günün hangi saatinde kaç defa okunacağı belirtilmiştir. Aşağıda 3'lü vefklerini verdiğimiz Esmaları kurallarına göre yaptıktan sonra o Esmayı saatinde ve gününde sayısınca okursanız Allah'ın(CC) izni ile başarı kaçınılmazdır.


  OKUNMAK İSTENEN ESMA'NIN ETKİSİNİ ARTTIRMA YÖNTEMİ


  Okunan Esma-ül Hüsna'ların daha çabuk ve daha tesirli olmaları için çoğaltılırlar ve işlem için Arabi Ebced kullanılır.
  En çok bilinen ve kullanılan büyük Ebced hesabından başka, Arabi Ebced ya da En Büyük Ebced hesabı da vardır. Bu tabloda harfler yine Ebced sırasına göre dizilmiştir, sayısal değerler verilirken, Ebced değerlerinin Arapça yazılışlarının harflerinin sayısal değerleri toplamı alınmıştır. Örneğin Elif – Ehad, Be – İsneyn, Cim – Selesa gibi.
  Uygulama şöyledir, seçilen isimin değeri aşağıdaki en büyük Ebced tablosuyla hesaplanır, bulunan değerin devamlı olarak bir kalana kadar yarısı alınır ve tümü toplanır ve adedi kadar okunur.Bu işlem bütün Esmalara uygulanabilir. Sayının 2'ye tam bölünüp bölünmemesinin önemi yoktur. Sayı bölündüğü zaman bir fazlası alınır diğer bölünmelerde bir eksiği alınır ve böylece bir kalana kadar yarılanır.

  EN BÜYÜK EBCED TABLOSU
  İsmi okunmak istenirse + + + Toplam : 697 dir.
  697348 Yarısını ekleyelim ve devam edelim17487442211531 Bütün adetlerin toplamı : 1392 türEl Rezzak İsmi 1392 defa okunursa isim daha tesirli olur.  OKUNACAK SAATLER :


  GÜNEŞ : Allah, El Rahmanu, El Rahimu El Meliku, El Selamu, El Haliku, El Bariu, El Basitu, El Rafiu, El Muizzu, El Basiru, El Hakemu, El Adlu, El Gafuru, El Aliyyu, El Hafizu, El Mukitu, El Celilu, El Baisu, El Muhsi, El Hayyu, El Kadiru, El Muktediru, El Evvelu, El Vali, El Afuvvu, Zül Celalu vel İkram, El Ganiyyu, El Maniu, El Nuru, El Hadiu, El Bakiu, El Reşidu, El Saburu.
  JÜPİTER : El Kudüsu, El Müheyminu, El Mutekebbiru, El Kahharu, El Alimu, El Kabidu, El Semiu, El Kebiru, El Mucibu, El Şehidu, El Hamidu, El Mubdiu, El Kayyumu, El Samedu, El Tevvabu ,El Muksitu, El Camiu, El Bediu
  VENÜS : El Muminu, El Gaffaru, El Vehhabu, El Rezzaku, El Latifu, El Şekuru, El Hasibu, El Kerimu, El rakibu, El Mecidu, El Vekilu, El Metinu, El Muhyi, El Macidu, El Berru, El Muğni, El Varisu.
  MARS : El Azizu, El Cebbaru, El Muzillu, El Kavi, El Veliyyu, El Mumitu, El Vahidu, El Ehadu, El Ahiru, El Muntakimu, El Darru.
  AY : El Musavviru, El Habiru, El Vasiu, El Hakimu, El Vedudu, El Batinu.
  MERKÜR : El Fettahu, El Azimu, El Muidu, El Raufu,Malik el Mülk.
  SATÜRN : El Hafizu, El Halimu, El Vacidu, El Mukaddimu, El Muahhiru, El Zahiru, El Muteali, El Nuru.

 6. #26
  Havascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Nisan.2010
  Mesajlar
  464
  Konular
  94
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Esma 'ül Hüsna Anlamları Yazılışları

  Allah – 66 O'nun zati ve özel ismidir. Her şeyin gerçek mabudu anlamındadır. Diğer isimleri, fiilleri, sıfatları ve tecellileri kendinde barındırır.
  Er Rahman – 298 Yarattığı bütün canlılara nimetler veren, bütün mahlukatı rızıklandıran ve bunları Müslüman olsun kafir olsun hiçbir mahlukatından esirgemeyen demektir.
  Er Rahim – 258 Kıyamet günü sadece Müslümanlara nimetler verecek sadece, onların günahlarını affedecek ve merhamet edecek demektir.
  El Melik – 90 Mülkün, her şeyin mutlak hakimi, bütün kainatın hükümdarı, gerçek sahibi ve sahip olduğu her şeyin üzerinde tüm tasarrufa sahip olan demektir.
  Es Selam – 131 Kullarını her türlü tehlikelerden, korkulardan kurtaran, selamete, emniyete çıkaran ve kendisi her çeşit afetlerden, kederlerden ve bu tür beşeri olaylardan münezzeh olan demektir.
  El Mü'min – 137 Kalplerde iman nurunu yakan, onlardaki şüphe ve tereddütleri yok eden, kullarına iman veren, tüm korkularından emniyete kavuşturan demektir.
  El Muheymin – 145 Bütün yarattıklarını ilim ve kontrolü altında tutan, gören, gözetip koruyan, itaatkar kullarının sevaplarını eksiltmeden, mükafatlarını daima veren demektir.
  El Aziz – 94 Sonsuz izzet sahibi, mağlup edilmesi imkansız , her şeye galip, en yüce ve en üstün olan demektir.
  El Cebbar – 206 Azamet ve kudret sahibi, istediğini yapmaya muktedir olan, ulaşılmaz, azametli, kullarının eksikliklerini tamamlayan, ihtiyaçlarını karşılayan, işlerini düzelten ve bunları yapmakta çok güçlü olan demektir.
  El Mütekebbir – 662 Sonsuz büyüklük azamet sahibi, her şeyde büyüklüğünü gösteren ve yarattıklarıyla bunu ortaya koyan demektir.
  El Halik – 731 Yaratan, yoktan var eden, buna her an devam eden ve yaratmada eşi olmayan demektir.
  El Bari – 214 Her şeyi kusursuz ve bir örneğe ihtiyaç duymadan birbirine uygun yaratan demektir.
  El Musavvir – 336 Şekil veren, tasvir eden, her şeye kendine has özellikler ve en güzel şekiller veren demektir.
  El Gaffar – 1281 Kullarını affeden, mağfireti çok, kullarının günahlarını örten ve bağışlayan demektir.
  El Kahhar – 306 Her şeye galip gelen, bütün düşmanlarını ve isyankarları kahredebilecek, herkese ve her şeye her istediğini yapacak güçte olan demektir.
  El Vehhab – 14 Her türlü nimetleri karşılıksız veren, çok fazla ihsan eden ve çok bağışlayan demektir
  Er Rezzak – 308 Yarattıklarının rızkını yaratan, tekrar tekrar karşılıksız veren ve ihtiyaçlarını karşılayan demektir.
  El Fettah – 489 Kullarının her türlü maddi ve manevi sorunlardan kurtarmak için kapıları hikmetle açan demektir.
  El Alim – 150 Gizli, açık her şeyi çok iyi ve hakkıyla bilen, ilmi ezeli ve ebedi olan demektir.
  El Kabid – 903 Ruhları kabzeden, İstediğinin maddi ve manevi rızkını daraltan, dilediğine maddi ve manevi darlık veren demektir.
  El Basıt – 72 İstediğinin maddi ve manevi rızkını açan, genişleten, ferahlık veren demektir.
  El Hafid – 1481 Aşağıya indiren, alçaltan, değerlerini, derecelerini azaltan, zillete düşüren demektir.
  Er Rafi – 351 Yukarı kaldıran, değerleri ve dereceleri yükselten, şeref veren demektir.
  El Muiz – 117 İzzet veren, yükselten, şereflendiren, aziz kılan demektir
  El Muzil – 770 Alçaltan, zillete düşüren, zillet veren, hor ve hakir eden, adileştiren demektir.
  Es Semi'u – 180 İşitici, gizli açık her şeyi işiten, kullarının tüm dualarını duyan demektir.
  El Basir – 302 Gören, gizli, açık her şeyi bütün incelikleriyle gören demektir
  El Hakem – 68 Hükmedici, hüküm veren, hakkı yerine getiren, haklıyla haksızı kesin sınırlarla ayıran, bilgisi ve adaletiyle nihai hüküm veren demektir.
  El Adl – 104 Çok adaletli, herkese tam hakkını veren ve hak ile hükmeden demektir
  El Latif – 129 Lütfeden, kerem sahibi olan herkese her istediğini bol bol veren ve bunları karşılıksız yapan demektir.
  El Habir – 812 Gizli açık her şeyi bilen ve her şeyden haberdar olan demek.
  El Halim – 88 Cezada aceleci olmayan, tövbe etmeleri için zaman tanıyan, kullarına karşı yumuşaklıkla muamele eden, hilim sahibi olan demektir.
  El Azim – 1020 Sonsuz büyük, yüce, çok ileri, büyüklükte benzeri olmayan demektir.
  El Gafur – 1286 Kullarının günahlarını çok bağışlayan, örten, perdeleyen affı, mağfireti çok demektir.
  Eş Şekur – 526 Kullarının şükürlerini kabul eden, az amele çok sevap veren demektir.
  El Aliyyu – 110 Yücelikte sonsuz, her şeyden üstün, her şeyiyle yüce olan demektir.
  El Kebir – 232 Mutlak büyük, büyüklüğüne eş olmayan, kemalinin ve büyüklüğünün sınırı olmayan demektir.
  El Hafiz – 998 Her şeyi koruyan, gözeten, muhafaza eden, denetleyen ve belalardan koruyan demektir.
  El Mukit – 550 Bütün canlıların gerekli gıdasını, rızkını ve gereken tüm ihtiyaçlarını gerektiği kadar veren, muhafaza eden ve hiçbir ameli zayi etmeyen demektir.
  El Hasib – 80 Kullarının hesabını görecek olan, onların hayatları boyunca yaptıklarını teferruatlarıyla bilen ve hesap görmek için yeterli olan demektir.
  El Celil – 73 Ululuk, celalet ve büyüklük sahibi olan demektir.
  El Kerim – 270 Çok latif, iyilik, cömert ve ihsan sahibi ve bunları karşılıksız yapan demektir.
  Er Rakib – 312 Yarattıklarını her an takip eden gözeten ve onları kendi başlarına bırakmayan demektir.
  El Mucib – 55 Kullarının kendisine yaptığı bütün dua ve niyazlara karşılık veren demektir.
  El Vasiu – 137 İlmi, rahmeti, lütfu, kudreti, af ve mağfireti sonsuz, tükenmeyen, geniş ve rahmeti her şeyi kuşatmış demektir.
  El Hakim – 78 Bütün işlerinde hikmetli, mevcudatın hakikatına vakıf olan, hüküm sahibi, iş ve emirleri hikmetli ve yanlışsız olan demektir.
  El Vedud – 20 Çok şefkatli, kendisine yönelen kullarını seven dostluğa ve sevilmeye tek layık olan demektir.
  El Mecid – 57 Şanı büyük, şerefli, yüksek, hakimiyeti ikramı sonsuz ve her şeye galip olan demektir.
  El Bais – 573 Öldükten sonra dirilten ve insanlığa hidayet için Peygamberler gönderen demektir.
  Eş Şehid – 319 Her yerde, her zaman hazır olan, her şeyi gören, ondan hiçbir şey saklı olmayan ve hiçbir şeyi unutmayan, ilminden asla bir şey kaybolmayan, bütün şeyler ilminde hazır olan demektir.
  El Hak – 108 Hakkı ve hakikati otaya koyan onun varlığını koruyan, varlığı hiç değişmeyen, hiç yok olmayan, ibadete layık olan ve gerçek olan demektir.
  El Vekil – 66 Kendine tevekkül eden kullarının işlerini gören, onlara yardımcı olan ve her isteklerine vekalet eden demektir.
  El Kavi – 116 Gücü ve kuvveti sonsuz, her şeye gücü yeten, kudretli ve güçlü demektir
  El Metin – 500 Çok sağlam, güçlü, kuvvetli, sarsılmaz ve kendisine güvenilen demektir.
  El Veli – 46 Müminlerin, sevdiği kullarının dostu olan demektir.
  El Hamid – 62 Çok övülen, çok şükredilen her varlığın kendi diliyle şükür ettiği, şükür ve hamde tek layık olan demektir.
  El Muhsi – 148 Sayan, yarattıklarının sayısını tek tek ve her yönüyle bilen demektir.
  El Mubdi – 57 Yarattıklarını ilk olarak maddesiz ve örneksiz olarak yaratan demektir.
  El Muid – 124 Yarattıklarını öldürdükten yok ettikten sonra tekrar dirilten demektir.
  El Muhyi – 68 Hayat verici, ilk yaradılışta, öldükten sonra yine diriltmede ve bütün aşamalarda hayat, sağlık ve yaşamak için gereken her şeyi veren demektir.
  El Mumit – 490 Yarattığı bütün canlıların ölümünü yaratan demektir.
  El Hay – 18 Ezeli ve ebedi olarak diri, canlı olan, zati hayat olarak tek, her şeyi bilen ve her şeye gücü yeten demektir.
  El Kayyum – 156 Gökleri, yeri ve her şeyi ayakta tutan, başlangıç, son gibi oluşlardan münezzeh, daima var olan demektir.
  El Vacid – 14 Vücuda getiren, zengin ve daima mevcut olan demektir.
  El Macid – 48 Azametli ve şerefli, rahmeti, ihsanı ve keremi bol, lütuf ve cömertliği seven, şanı yüce, ulu demektir.
  El Vahid – 19 Tek, eşsiz, zatında, sıfatında ve fiiliyatında eşi benzeri ve ortağı olmayan demektir.
  Es Samed – 134 Herkesin kendisine muhtaç olduğu, kendisinin kimseye ihtiyacı olmayan, noksanlardan münezzeh demektir.
  El Kadir – 305 İstediğine istediğini yapamaya gücü yeten, mutlak kudret sahibi demektir.
  El Muktedir – 744 Gücü her şeye yeten, yarattıkları üzerinde istediğini yapmaya gücü yeten demektir.
  El Mukaddim – 184 İstediğini maddi ve manevi alanda öne alan, şerefini arttıran demektir.
  El Muahhir – 847 İstediğini maddi ve manevi alanda arkada bırakan, cezaya müstehak olanların cezalarını da erteleyen demektir.
  El Evvel – 37 Varlığının evveli, başlangıcı olmayan, her şeyden önce olan demektir.
  El Ahir – 801 Varlığının sonu olmayan, her şey yok olduktan sonrada varlığı devam edecek, ebedi olan demektir.
  Ez Zahir – 1106 Görünen, varlığı bütün yarattıklarından anlaşılan, varlığından şüphe duyulmayan demektir.
  El Muteali – 551 Çok yüce, çok üstün olan, üstünlüğü bildiğimiz hiçbir şeyle ölçülemeyecek olan demektir.
  El Batın – 62 Gizli, varlığı her şeyden gizli olan ama gizli olan her şeyi bilen buna rağmen varlığı kesinlikle yarattıklarıyla bilinen demektir.
  El Vali – 47 Yarattıklarının her işini yürüten, kainattaki her şeye sahip, malik ve tasarruf hakkı kendisine ait olan, her şeyi idare eden demektir.
  El Berr – 202 Kullarına karşı çok şefkatli, lütfu, ihsanı, keremi, iyiliği ve bahşetmesi bol olan, kullarının kolaylığını ve rahatlığını isteyen demektir.
  Et Tevvab – 409 Tövbeleri kabul eden ve günahları bağışlayan demektir.
  El Muntekim – 630 Kullarının suçlarının karşılığını adaletiyle cezalandıracak, müstehak olduklarının karşılıklarını verecek olan, haksızlıklara uğramışların intikamlarını alacak olan demektir
  El Afuvv – 156 Çok bağışlayan, affı bol, kullarını her zaman affeden ve affedecek olan demektir.
  Er Rauf – 287 Kullarına çok şefkat, merhamet eden, onlara acıyan, onları esirgeyen ve lütufkar demektir.
  Malikül Mülk – 212 Mülkün gerçek, ebedi sahibi ve onun üzerinde tasarrufa sahip tek olan demektir.
  Zul - Celali Vel İkram – 1100 Büyüklük, celal, azamet, şeref aynı zamanda lütuf ve kerem sahibi demektir.
  El Muksit – 209 Adaletle hükmeden ve yaptıklarında her zaman bir uygunluk bir uyum bulunan, hakkı sahibine daima veren demektir.
  El Cami – 114 İstediğini istediği zaman istediği yerde toplayan, bir araya getiren demektir.
  El Gani – 1060 Çok zengin, gerçek zenginliğin sahibi, başkasına ve hiçbir şeye ihtiyacı olmayan ama her şey ve herkes ona muhtaç olan demektir.
  El Muğni – 1100 İstediğini zengin eden, kullarının tüm ihtiyaçlarını gideren demektir.
  El Mani' – 161 Olmasını istemediği şeyleri engelleyen demektir.
  Ed Darr – 1001 Elem ve zarar verici şeyleri yaratan hikmet gereği dilediğine bela ve zarar veren demektir.
  En Nafi' – 201 Fayda ve yarar sağlayan şeyleri yaratan demektir.
  En Nur – 256 Nuru ışığı yaratan, istediği gönülleri iman nuruyla nurlandıran, alemleri aydınlatan demektir.
  El Hadi – 20 Hidayet yolunu, doğru yolu gösteren hidayete erdiren demektir.El Bedi' – 86 Örneği ve benzeri olmayan, emsalsiz şeyler yaratan demektir.
  El Baki – 113 Varlığının sonu olmayan, ebedi olan demektir
  El Varis – 707 Bütün mülklerin, servetlerin gerçek sahibi, herkes öldüktan sonra her şey onun olacak demektir.
  Er Reşid – 514 Doğru ve hayırlı yolu gösteren, bütün işleri bir hikmete ve sebebe göre sonuçlandıran demektir.
  Es Sabur – 298 Çok sabırlı kullarını hemen cezalandırmayan onların tövbe etmelerinin bekleyen demektir.

 7. #27
  Hayallerin Ötesinde
  Üyelik tarihi
  08.Ocak.2010
  Mesajlar
  2,473
  Konular
  155
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Vefk yazmadan önce 100 istiğfar 100 salavat ve aşağıdaki dua okunur
  "Allahümme ya Bedies semavati vel ard. Ya Zülcelalivelikram. Ya Sarihal mustasrihin. Ya gayasel müstagisin. Ya Mücibetmüdttaririn. Ya İlahelalemin. Min keatlübü haceti ve ente alemü. Bi ha fakziha. Bi havlike ve kuvvetike Ya Zülcelalivelikram ve Sallallahü ala seyyidina ve nebiyyina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi vessellem."

 8. #28
  Havascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Nisan.2010
  Mesajlar
  464
  Konular
  94
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  vefk yazarkende şu şekilde niyet edilmeli
  "Ya Rab. Sen Kâdiri mutlaksın. Senin emir, iraden ve iznin olmadan hiç bir şey husül bulamaz. Sen Vaadinde sadıkı hafî ve sözünü mutlaka tutansın. Bana dua edin, icabet edeyim buyurdun. Kemâli lütuf ve kereminden
  ..... (Şu, şu işimde) ... bana inayeti rabaniyeni yâver ve
  hidayeti sübhaniyeni rehber buyur. Âmin.
  "

 9. #29
  Hayallerin Ötesinde
  Üyelik tarihi
  08.Ocak.2010
  Mesajlar
  2,473
  Konular
  155
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Niyetten sonra, yapılacak olan vefke uygun olan tütsü yakılarak yazım işlemi başlar.
  Veklerin her biri ayrı bir yıldıza ait olduklarına göre yapılacak olan vefkin yapılış amacına uygun bir yıldız saati seçilmeli ve o saatin vefki yapılmalı, yine o yıldıza ait tütsü yakılmalıdır.

 10. #30
  Havascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Nisan.2010
  Mesajlar
  464
  Konular
  94
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Vefkte Başarısız Olma Nedenleri
  Genel olarak, yapılan ve üzerinde çalışılan vefklerin çoğu başarısız olmaktadır ve bunun bir çok mantıklı nedeni vardır.
  Herşeyden önce Güneş ve Ay açıları altında yapılması gereken vefklerin hesaplama ve yazılım farklılığı unutulmuştur. Ayrıca çok gerekli olup olmadığı bilinmemekle beraber Erkek ve Dişi vefkler kuralı uygulanmaz. Tabii vefklerin başarısız olmalarının sebebi bunlarla sınırlı değildir.
  Vefk yapmaya heveslenen çoğu kimse, herhangi bir kitapta gördüğü, ne işe yaradığını okuduğu bir vefki, yapım ve hazırlık kurallarına hiç bakmadan aynen kopya etmekte ve sanki düz yazarmış gibi haneleri satır satır yazmaktadır. Bu şekilde yapılan vefke, vefk demek bile doğru değildir. Bu, aptal bir yazılı, çizili kağıttır. Vefki çalışır hale getiren onu vefk saydıran şey üzerine yüklenen enerjidir ve bu enerji yazılım bir yana daha düşünce, hazırlık aşamasında yoğunlaşmaya başlar. Vefkin yazılışında belli sıranın izlenmesi, her hanenin yazılışında bir besmele çekilmesi veya bir salavat okunması ya da isteğe göre seçilen bir ayetin veya
  duanın okunması hep, vefke enerji yükleyen şeylerdir.

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •