Doğru
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nazar İçin Dualar

 1. #1
  ÜYE
  Üyelik tarihi
  08.Ocak.2010
  Mesajlar
  121
  Konular
  106
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Nazar İçin Dualar

  Doğru
  Nazarın var olduğu ve kişilere verdiği zararı hepimiz biliriz bu sebeple nazar dualarına çok ihtiyacımız vardır sizin için faydalı olacak bir nazar uygulaması selametle arkadaşlar
  NAZAR İÇİN
  Nazar için aşağıdaki dua bir kağıt üzerine yazıldıktan sonra nazar olan kişi bu hirzi üzerinde taşırsa, Allah c.c.
  ın izniyle nazardan emin olur.
  Yazılacak Ayet ve dua budur:

  بِسْمِ اللهِ عَظِيمِ الشَّأْنِ بِسْمِ اللهِ جَلِيلُ الْبُرْهَانِ مَاشَاءَ اللهُ كَانَ حَبَسَ حَابِسٌ وَحَجَرٌ يَابِسٌ وَشِهَابٌ قَابِسٌ اَلَّهُهَّ اُرْدُدْ عَيْنَ الْعَائِنِ عَلَيْهِ وَعَلَى اًَحَبُّ النَّاسِ اِلَيْهِ وَفِى كَبِدِهِ وَكِلْيَتِهِ عَظْمًا رَقِيقًا وَلَحْمًا دَقِيقًا فِيمَا يَلِيقِ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْتَرَى مِنْ فُطُورٍ ثُمَّ ارْجِعِ الْبَصَرَ كَرَّتَيْنِ يَنْقَلِبْ اِلَيْكَ الْبَصَرُ خَاسِأً وَهُوَ حَسِيرٌ

  Bismillâhi azîmüş şe'ni bismillâhicelîlül burhâni mâşâallâhü kâne habese hâbisün ve hacerun yâbisun ve şihâbün kâbisun allâhümme ürdüd aynel âini aleyhi ve alâ ehabbün nâsi ileyhi ve fî kebidihi ve kilyetihi azman rakîkan ve lahmen dekîkan fîmâ yelîk Ferciıl basara hel terâ fütûr. Sümmerciıl basara kerreteyni yenkalib ileykel basaru hâsian ve hüve hasîr.
  Nazar için: Fatiha, Muavvezeteyn, İhlas ve Kevser surelerini yazıp nazar olan kişi bu hirzi üzerinde taşırsa, Allah'ın izniyle nazardan emin olur.

 2. #2
  AKTİF ÜYE TatLıCaDı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Şubat.2010
  Mesajlar
  1,276
  Konular
  353
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Nazar Duaları

  İnsana, hayvana ve hatta cansıza da nazar değer. Nazar hastalık yapar, hatta öldürür. Kadınlara ve çocuklara daha çok tesir eder.

  Peygamber efendimizin zamanında Esed oğullarından nazarı değen bir kimse var idi. Üç gün bir şey yemez, sonra çadırın bir tarafını kaldırıp oradan geçen bir deveye bakıp, (Bunun gibi bir deve hiç görmedim) der demez, deve yere düşer hastalanırdı. Müşrikler, bu adamı bulup Peygamber efendimizi nazarla öldürmesini istediler. Cenab-ı Hak da Resulullahı bunun nazarından korumuştur. Bu hususta Kalem suresinin (Nerede ise, kâfirler seni gözleri ile yıkacaklardı) mealindeki 51. âyet inmiştir.

  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

  (Nazar insanı mezara, deveyi kazana sokar.) [İ. Adiy]

  (İnsanların yarısı nazardan ölür.) [Taberani]

  (Nazar haktır.) [Müslim]

  Kendisine nazar değen kimse, aşağıda bildirilen duaların birini veya tamamını okumalıdır.

  1- Fatiha, Âyet-el kürsi ve dört kul [Kâfirun, İhlas, Felak, Nas sureleri] 7şer defa okunup hastaya üflenirse, büyü, nazar ve her dert için iyi gelir. Tuza okunup, suda eritilerek içmek de olur. Bir hadisi şerifte de, (Fatiha ile Âyet-el kürsiyi okuyana, o gün nazar değmez) buyuruldu. (Deylemi)

  2- Bir hadis-i şerifte, (Sabah akşam, [Besmele ile] 3 defa “Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil Erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemi’ul alim” okuyan, büyü ve nazardan korunur) buyuruldu. (İ. Mace)

  3- Âyet-el-kürsi, Fatiha, iki kul euzü ve Kalem suresinin sonunu okumak çok iyi gelir. (Medaric)

  4- Peygamber efendimiz, iki kul euzüyü okuyup buyurdu ki: (Bu iki sure ile [belalardan, nazardan] korunun! Hiç kimse, bu iki sure ile korunduğu gibi, başka şeyle korunamaz.) [Ebu Davud]

  5- (Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin) tavizini, sabah akşam 3 defa okunup kendine veya hastaya üflenirse, nazardan, cin, şeytan ve hayvanların zararından korur. (Mevahib)

  6- Peygamber efendimiz nazar için (Allahümme barik fihi ve la tedarruhü) okurdu. (İbni Sünni)

  7- Nazarı değen kimse veya herkes, beğendiği bir şeyi görünce Mâşâallah demeli, ondan sonra o şeyi söylemelidir. Önce Mâşâallah deyince, nazar değmez. Hadisi şerifte, (Hoşa giden bir şeyi görünce, “Mâşâallah la kuvvete illa billah” denirse o şeye nazar değemez) buyurdu. (Beyheki)

  8- Nazardan korunmak için âyât-i hırz denilen âyetleri okumalı ve üzerinde taşımalıdır.

  9- İbni Abidin hazretleri (Tarlaya kemik, korkuluk, hayvan kafası koymalı. Bir kadın, ürününe nazar değmemesi için ne yapacağını sorunca, Resulullah, (Tarlaya hayvan kafası as) buyurur. Bakan kimse, önce bunu görüp tarladaki ürünü sonra görür) buyuruyor. (R. Muhtar)

  10- Tivele, temime ve efsun caiz değildir. Manasız veya küfre sebep olan rukyeyi okumaya Efsun denir. Nazarı bizzat önlediğine inanılan nazarlıklara Temime denir. Şirinlik muskası denilen rukyelere Tivele denir. Rukye, okuyup üflemek veya üzerinde taşımak demektir. Rukye, âyet ve hadis ile bildirilen dualarla yapılırsa taviz denir. Taviz ise caizdir. Hadis-i şerifte, (İlaçların en iyisi Kur’an-ı kerimdir) buyuruldu. (İ. Mace)


  alıntıdır

 3. #3
  YASAKLI
  Üyelik tarihi
  19.Şubat.2010
  Mesajlar
  36
  Konular
  1
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Ynt: Nazar Duaları

  allah razı olsun cadımm

 4. #4
  AKTİF ÜYE TatLıCaDı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Şubat.2010
  Mesajlar
  1,276
  Konular
  353
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Ynt: Nazar Duaları

  senden de razı olsun cnm

 5. #5
  Hayallerin Ötesinde
  Üyelik tarihi
  08.Ocak.2010
  Mesajlar
  2,473
  Konular
  155
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  nazar için
  BİR BARDAK SUYA
  1 FATİHA 3 İHLAS
  1 VE İN YEKADÜL LEZİNE KEFERÜ LEYÜZLİKÜNEKE BİEBSARİHİM LEMMA SEMİU ZİKRE VE YEKÜLÜNE İNNEHÜ VE MA HÜVE İLLA ZİKRUN Lİ ALEMİN

  ŞİFADIR YA RABBİ ADEM OĞLUNA DİYEREK
  OKUYARAK HEM NAZAR DEĞEN KİŞİYE HEMDE SUYA ÜFLEYİN VE İÇİN.

  Baska bir uygulama

  Sabah uyandiktan sonra


  1 fatiha 3 ihlas
  ayetel kürsü
  ameneresulü
  3 felak nas
  bismillahi azim bismillahi vebi hamdihi

 6. #6
  ÜYE suskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.Ocak.2010
  Mesajlar
  182
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  9

  Standart

  Dinimiz İslâmiyette “Göz değmesi, nazar, isâbet-i âyin” vardır. “Nazar haktır.” Nazardan korunmak için Allah’a (c.c.) sığınmak lazımdır. Bu hususta Kur’an-ı Kerim’de ve Hadis-i Şeriflerde sığınma dıaları vardır.

  Nazar değmesin diye çocıkların elbiselerine, boncuk ve bunun gibi şeyler takmak cahillik ve dinsizlik alameti (nişan-ı belirtisi)dir. Şuraya buraya bu niyetle bir şeyler takmak, asmak dinimizde yoktur. Peygamber Efendimiz (a.s.) bu halleri yasaklamıştır. Zaten aklı selim bir kişide boncuk veya bu tür şeylerin fayda getirmeyeceğini bilir.

  Aşağıdaki ayet-i kerimeler, Kalem sûresinin 51 ve 52’inci ayetleridir. Bu ayetler nazar değmesine karşı okunur. Hasan Basri Hz.leri başta olmak üzere Ulema-i İslam(İslam uleması) göz değmelerine(isabet-i ay ve nazara) karşı bu ayetleri okumuşlar ve okunmasınıda tavsiye etmişlerdir.

  Bu ayet-i kerimeler, Peygamber (a.s) Efendimizi nazara uğratarak çatlatmak ve göz değdirmek suretiyle O yüce Peygamberin mübarek vücudunu ortadan kaldırmak için kafirler(müşrkler, dinsizler) haian gözleriyle Resûlullah’a baktıklarını bildirmek için nazil olmuştur.


  بســـم الله الرحمن الرحيم * وَاِنْ يَكَا دُالَّذِينَ كَفَرُو ا َليُزْ لِقوُ نَكَ بِا َبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِ ّ

  كْرَ وَيَقوُ لوُ نَ اِنَّهُ لَمُجْنوُ نٌ * وَمَا هُوَ اِلا َّ ذِكْرٌ لِلْعَا لَمِنَ *

  Okunuşu: Ve in yekâdüllezîne keferû lâ yuzligu neke biebsarıhîm lemma semî ûzzîkra ve yeku lüne innehü lâ mücnûn. Ve mâ hüve illâ zîkrun lil âlemin.

  Manası: “(Ey resûlüm Muhammed!) O kâfirler, az kaldı ki, (çıkası) gözleriyle seni devireceklerdi. Sana çatlatacak gibi çok hain bir bakışla baktılar.” Buyurdu.

  Nazar Değmesine Karşı Okunan Sûreler ve Ayetler:
  (1) Yukarıda geçen ayetler (ve in yekâdüllezî…)
  (2) Fâtiha sûresi ve Âyetel-Kürsî
  -Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.), Fâtiha ve Âyetel Kürsi hakkında şöyle buyurmuştur: “Fâtiha Sûresini ve Âyetel-Kürsi’yi bir kimse herhangi bir evde okusa, o gün o evdekilere insan ve cin nazarı değmez.” (Deylemi rivayet etmiştir.)
  (3) İhlâs, felâk ve nâs sûreleri,
  - Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.), felâk ve nâs sureleri nazil olduktan sonra her tehlikeye karşı bu iki sureyi okurlardı. İhlâs suresini bu iki sureye ilave ederlerdi. Her akşam yatarlarken ihlâs, felâk ve nâs surelerini okuyup mubarek avuçlarına üfler ve ellerinin yetişebildiği yere kadar mubarek vucutlarını mesheder sığazlardı. Bir fırtına, bir kasırga, bir tehlikeli durum olsa bu sureleri okurdu. Bu surelerin en kuvvetli Allâh’a (c.c.) sığınma vasıtası olduğunu beyan ederlerdi.

  Bu sureler nazil olmadan önce torunları Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin (r.a)’yı nazar değmemesi için aşağıdaki nazar duasıyla Allâh’a sığındırırdı.

  Bu Dua Nazar Değmesine Karşı Okunur:  ا ُ عِيذ ُكُمَا بِكَلِمَاتِ اللهِ التاَّ مَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَا ن ٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْن ٍ لآمَّةٍ  Okunuşu: “Uîzükümâ bikelimâtillâh’ittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.”
  Manası: İkinizi de (Hasan ve Hüseyin – r.a.) bütün şeytanların, zehirli mahlukatın ve nazarı isabet eden kötü gözden (göz değmesinden) Allâhü Teâla’nın kelimât-ı tâmmesine (noksansız kelimelerine) sığındırırım.

  Peygamber Efendimiz, torunları Hz.Hasan ve Hüseyin (r.a.) Efendilerimize nazar değmemesi için bu duayı okurlardı. Ve Peygamberimiz, “Hazreti İbrahim (a.s.)’da İsmail ve İshak (a.s.)’lara nazar değmemesi için bu duayı okurdu” buyururlardı.

  Demek ki, bu dua ta Hz.İbrahim (a.s)’dan kalma ve sevgili Peygamberimiz (a.s.)’da mübarek ceddinin okuduğu dua ile Allâh’a (c.c.) sığınıyor ve sığındırıyorlardı.

  Göz Değmesin Diye Okunan Dua:  مَا شَاءَ الله ُ * بَا رَكَ الله ُ * لآ حَوْلَ وَلآقُوَّةَ اِلاَّباِللهِ  Okunuşu: “Mâşâ’Allah, Bârekallah, La havle ve la kuvvete illa billah.”
  Manası: Allâhü Teâla mübarek etsin. Allâhü Teâla diledi de böyle iyi ve güzel oldu. Güç ve kuvvet yalnız ve yalnız Allâh’ındır. Allâhü Teâla’dandır.

  Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.), “Sizden biriniz hoşuna giden bir şey gördüğünde yukarıdaki duayı okusun. Bu duayı okursa ona (hoşuna giden o şeye) göz zarar vermez.” Buyurmuşlardır.

  Her Müslüman, kendisine ve Müslüman kardeşine güzel ve hoşuna giden iyi şeyler gördüğünde bu duayı okumalı.

  Her hal ve hareketimizde Allâhü Teâla’ya böyle zikredersek hem başımıza gelecek olan bela ve musibetlerden korunmuş oluruz hem de zikrettiğimiz için sevap alırız.

 7. #7
  ÜYE
  Üyelik tarihi
  22.Eylül.2010
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  allah razı olsun

 8. #8
  Hayallerin Ötesinde
  Üyelik tarihi
  08.Ocak.2010
  Mesajlar
  2,473
  Konular
  155
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  rahman cümlemizden razı olur inşallah kardeşim hoşgeldiniz

 9. #9
  AKTİF ÜYE TatLıCaDı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Şubat.2010
  Mesajlar
  1,276
  Konular
  353
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  nazar genelde basit bir şey olarak algılansa da zaman zaman ciddi sonuçları da olabilmekte.. her işinizin ters gitmesi bile nazara gelmenizden kaynaklanabilir..sağlık sorunları vb gibi.. bu durumlarda okumalar yetişir imdada... Allah nazarlardan korusun cümlemizi.

 10. #10
  Havascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Nisan.2010
  Mesajlar
  464
  Konular
  94
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  nazar için güzel bir dua daha yazayım kerdeşlerim her çeşit nazar için okunabilir sürekli okumakta faide vardır dua ektedir
  vesselam
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler
  • Dosya tipi: jpg adsız3.JPG (44.0 KB (Kilobyte), 17 Kez İndirilmiş)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •