Doğru
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Forum Kuralları

 1. #1
  AKTİF ÜYE TatLıCaDı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Şubat.2010
  Mesajlar
  1,276
  Konular
  353
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Forum Kuralları

  Doğru
  FORUM KURALLARI


  1.İlimalemi üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını ve doğru bölüme açıp açmadıklarını kontrol etmelidirler.Bunun için arama butonunu kullanabilirsiniz.

  2.Konu başlığı içeriğini ifade eder şekilde olmalıdır. Konu başlıkları kelime baş harfleri büyük harf ile başlayacak şekilde yazılmalıdır.Kurallara uygun olmadığı taktirde başlıklarınız silinebilir ya da değiştirilebilir.

  3. . İçeriği olmayan veya anlamsız içerikler ile konu açmamaya özen gösterilmelidir.Ayrıca konulara ve mesajlara link eklemek başka bir sitenin reklamını yapmak yasaktır.

  4.Ciddi bir konu içerisinde,konunun amacını saptıran gayriciddi,konuyu sohbete dönüştüren mesajların atılması ve yazılan mesajlarda sadece smiley(yüz ifadesi) kullanmak yasaktır.

  5.Yöneticiler her mesajı takip edemeyebilirler.. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaşmanız halinde konuyu-mesajı moderatöre bildir butonunu kullanarak yöneticilere bildiriniz.

  6. Üye olurken ahlaka aykırı nick seçmek, imzalarda, profillerde veya mesajlarda siyasi propaganda amaçlı yazılar yazmak, yönetimden izinsiz reklam amaçlı link-yazı-resim bulundurmak yasaktır. Ayrıca erotik-pornografik yada siyasi içerikli bir resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan logolar kullanılmamalıdır.

  7.Tartışmaya sebebiyet verebilecek davranışlardan ve bu tavrı içeren konu açmaktan kaçınılmalıdır.

  8. Herhangi bir din veya inanış aşağılanamaz, karşılaştırılamaz ve biri diğerinden üstün tutulamaz. İnsanların inanışları veya dinleri hakkında yorum yapılamaz. İlimalemi bir paylaşım sitesidir,tarafsızdır olmak durumundadır.

  9. İlgili ilgisiz her konuyu kendi inançları doğrultusunda bir yerlere çeken, kendi inanışı ile ilgili alıntılar dolduran şahıslar hakkında dini propaganda yapma gerekçesi ile ilgili gerekli yaptırım uygulanır

  10. işleyişi ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek yöneticilerin görevi değildir. Üyeler bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

  11. Atatürk'e, Türkiye Cumhuriyeti'nin laik demokratik yapısına veya bölünmezliğine dolaylı yoldan bile olsa dil uzatanlar derhal yasaklanacaktır.

  12. Irkçı ve nefret içerikli mesajlar yazmak yasaktır.Etnik kökenlere dayalı ve tartışmaya müsait konular... Herhangi bir ırkın aşağılanması yada hakarete uğraması İlimalemi içerisinde söz konusu olamaz.

  13. Başka bir Üye için ağza alınmayacak laflar ya da aşağılayıcı cümleler kullanan, kişisel saldırı niteliği taşıyan ağır mesajlar yazan forumun huzurunu kaçıran kişiler hakkında işlem yapılacaktır.

  14.Özel mesajlaşma sistemini uygunsuz bir şekilde kullanan, bu mesajlar ile üyeleri rahatsız eden, spam yapan veya mesajları tehtit-hakaret vb öğeler içeren üyeler hakkında gerekli işlemler yapılır.

  15. Açık forumlarda İlimalemi'nden uzaklaştırılan herhangi bir X kişisinin neden uzaklaştırıldığı vs şeklinde konu açılamaz ve mesaj yazılamaz. Ancak çok gerekli gördüğünüz durumlarda yöneticilere özel mesaj atarak bu bilgiyi isteyebilirsiniz fakat hiçbir açıklanma zorunluluğu yoktur.

  16. Kurallara uymayan üyeler hakkında gerekli işlemler yapılarak gerekirse üyelikleri tamamen kapatılacaktır.

  17. İlimalemi kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra yapılan duyurunun hemen arından geçerli hale gelecektir.

  18.İlimalemi yönetimi forumda yazılan hiçbir yazıdan sorumlu tutulamaz, forumda yazılanlar kişilerin kendi görüşleridir.

  19. Site yönetimi hiç bir açıklama yapmaksızın gerekli gördüğü üyelikleri kapatabilir, konuları silebilir veya değiştirebilir.

  20.İlimalemi ne üye olan her kişi, Üyelik Kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir beyanat kabul edilmez..Forum kurallarına uymayan üyelerin foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır..

  21. Forum içinde Cinci hoca,medyum,falcı gibi kişilerin adreslerini vermek,,,reklamlarını yapar tarzda konular açmak....Ve bu amaca yönelik girişimlerde bulunmak yasaktır...Bu tür mesajlar silinecektir...Süreklilik arzetmesi durumunda üyeye ceza verilir...

  22.Alıntı yapılan konuların altına kaynak belirtilmesi,kaynağın bilinmemesi halinde konu altına Alıntı yazılması zorunludur...

  23.Özelden paylaşımlarda bulunmak yasaktır paylaşımlar tamamen konu içerisinde olacaktır üyeleri özele davet eden özelden tarif v.s. veren kişiler siteden uzaklaştırılır

  24.Farklı sitelerde bağlantıları bulunan yöneticilik yapan üyelerin yada yönetimde olanların üyelikleri durdurulur

  25.Forum içinde ticaret yapmak yasaktır. Ticari amaçla ilan veren üyenin üyeliği dondurulur, gerekiyorsa üyeliği iptal edilir.

  26.Forum içerisinde MSN,Yahoo,Gmail,Mynet ve herhangi bir mail adresi vermek-istemek yasaktır

  27.Açılan konu ve konulara yazılan yorumlarda , mesaj içeriğinde resimleri yan yana eklemeyiniz.Alt alta eklemeye özen gösterin.Çünkü temayı yanlara doğru genişleterek bozuyor.Uygun olmayan konu ve yorumlar silinecektir.

  28.Profil ve Avatar (Kullanıcı resmi) resimleri kesinlikle propaganda amaçlı kullanılamaz. Radikal simgeleri Avatar ve Profil bölgelerinde kayıt etmek genel olarak yasaktır. Ayrıca provokatif resimler de kullanıma yasaktır.

  29.Özel mesajdan yararlanmak veya eklentileri görebilmek için gerekli mesaj sayısını doldurmak amacıyla kısa ve manasız cümleler yazılamaz,özellikle teşekkür ederim ve Allah razı olsun gibi kısa cümleler silinir.

  30.Kişisel tartışma ve fikirler PM ile yapılmalıdır. Bu tip yazışmalar ortalıkta ve görünür başlıklar altında yapıldığı takdirde ilgili başlık kapatılır ve konu devam edemez.

  31.Forumda yöneticilere bilgi verilmeden birden fazla üyelik açılamaz.Ayrıca herhangi bir nedenden dolayı siteden uzaklaştırılan üyeler tekrar hesap açamaz.Bu tür üyelikler uyarı yapılmaksızın kapatılır.

 2. #2
  AKTİF ÜYE SOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Kasım.2010
  Mesajlar
  3,064
  Konular
  809
  Tecrübe Puanı
  38

  Standart

  Güncel . ........

 3. #3
  AKTİF ÜYE SOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Kasım.2010
  Mesajlar
  3,064
  Konular
  809
  Tecrübe Puanı
  38

  Standart

  32 -
  Mutlaka forumda arama motoru ile arayınız. Eklenmiş olabilme olanağının bulunduğunu unutmayınız.
  * Konularınızı doğru kategorilere açınız, aksi taktirde moderatörlerimiz konularınızı silebilir veya dogru kategoriye yerlestirebilirler. Bununla ilgili üyelere açıklama yapma zorunlulukları yoktur.

  * Tamami büyük harfle konu baslıklari olamaz.Yazılan baslık içerisinde ki kelimelerin ilk harfleri büyük,diğerleri kücük olmalidir.Lütfen örnekteki gibi yaziniz.(Ali Topu Tut)

  * Konularınızın başlığını lütfen "Çok Önemli!" "Lütfen Okuyun!" "Baksanıza". gibi kelimeler kullanarak açmayınız. Konu başlıklarınız konu içeriği ile uygun olmaldır. Bu başlıklar kullanılarak açılan konular silinir.

  * Kaynaksız konu açmayınız.Eğer kaynak yoksa "alıntıdır" ibaresi ya da kendinize ait bir yazıyı paylaşıyorsanız kullanıcı adınızı mesajın sonunda belirtiniz.

  *Konulara mesaj yazarken "teşekkürler" "emeğine sağlık" gibi basit cümlelerle cavaplamayınız lütfen. Bu yanlızca mesaj kalabalığı yapmaktadır. Fikrinizi düşüncenizi paylaşınız.Emeğe Saygı göstermek icin

  * Açılan konularda kopyala-yapıştır (Copy & Paste) yazılar kullanmamaya özen gösterilmelidir. Bazen üyelerimiz hiç okumadıkları mesajları bile kopyala yapıştır yönetimi ile foruma aktarmaktadırlar.

  *Yazılan mesajların konuyla ilgili olmasına özen gösterilmeli,konu saptırılmamalıdır.

  *Mesajlarınızı kesinlikle büyük harfle yazmayınız. Bilinizki sanalda büyük harfle yazmak bağırmak anlamındadır.

  * Aynı Konu İcinde Arka Arkaya(Flood)Mesaj Atmayınız,Gerek Duyuldugunda Yönetim Tarafından Mesajlar Birlestirilebilir

  ek maddedir ..

  YÖNETİM

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •