Doğru
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evimizin Enerji temizliği

 1. #1
  ÜYE Asema - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Nisan.2011
  Mesajlar
  6,108
  Konular
  2015
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Evimizin Enerji temizliği

  Doğru
  Enerjimizi yutan kara delikleri kapatmayı bilmiyoruz. Ruhumuzdan, bedenimizden ve yaşadığımız mekândan delikli süzgeç gibi enerji (nur) sızdırıyoruz. Üstelik bu enerjiyi (nuru) yeninden kazanmanın yollarını da çogunlukla bilmiyoruz. Peki bu konuda neler yapılabilir?
  * Sizi el açtırıp fakirliğin musibetlerine düşürmeyecek miktarın dışında, ihtiyacınızdan fazla olan parayı istiflemeyin, imkânınız nisbetinde Allah yolunda harcayın!
  * Kullanılabilir olup kullanmadığınız eşyalarınızı ve giysilerinizi ihtiyaç sahiplerine verin, evlerinizde istiflemeyin! Bunun size kaybettirdiği enerjiyi bilseydiniz, evlerinizi bomboş ederdiniz.
  * Giysilerinizde ve eşyalarınızda abartıya kaçmayınız. Özellikle ibadet ettiğiniz odalarınızı olabildiğince sade döşeyiniz.
  * Erkekler altına, ipekli ve kadınsı hava içeren giysilere itibar etmesin. Kadınlar için aşirıya kaçmadıkları sürece altın, ipek ve benzerlerini kullanmalarında mahsur yoktur.
  * Hayati ihtiyacınız yoksa, kimseden sadaka olarak bir şey kabul etmeyiniz. Sadaka olarak verilenler bir bakıma günahın kiridir, bunu unutmayın! Hediye edilirse o başka. (Hediye edilen herhangi bir şeyi siz de bir başkasına hediye edebilirsiniz.)
  * İsraf etmeyiniz, her bir lokmanın veya her bir kuruşun Allah’ın size nimeti ve ikramı olduğunu
  kuruşun Allah’ın size nimeti ve ikramı olduğunu unutmayın ve nimete nankörlük etmeyin. İsraf ettiğiniz her neyse, o şeyin aslında melek yapılı bir varlık olduğunu ve yaradılış amacını yerine getiremeden tarafınızdan dönüşüme uğratılabileceğini hatırlayın. Yeryüzü halifesi olduğunuz bilinci ile, o varlığın kemaline ermesine izin verin, bu da merhamettendir.

  * Bedeninizi, giysilerinizi, evinizi, banyo ve tuvaletlerinizi daima temiz tutun. Mümkünse sık sık gusl abdesti alın.

  * Giysileriniz ve eşyalarınız yıprandıysa mutlaka onarın. Kırık dökük, eski ve yıpranmış eşyaları evinizde bulundurmayın, rızkınızı kapar.

  * Tuvaletlerinizin kapakları ve kapıları mutlaka kapalı olsun. Buna çok dikkat edin! Yoksa bu mekânlar evin nurunu karadelik gibi yutar.

  * Banyo yaptığınız ve abdest aldığınız yerde herhangi bir pislik (idrar dahil) bulunmamasına dikkat edin!

  * Sofraları ve yemek artıklarını orta yerde uzun süre bırakmayın, kaldırın. Mümkünse kalan yemek artıklarını yakın çevrenizdeki hayvanlara verin!

  * Çöp kutularınızın ağzını sıkıca kapalı tutun, çöp biriktirmeyin.

  * Mutfaktaki yemek ve su kaplarınızın kapakları da kapalı olsun.

  * Odalarınızı sık sık havalandırın ve eğer mümkünse oda spreyleri kullanarak kötü kokmasına izin vermeyin.

  * Evinizde loş ışıktan kaçının, bol ışıklı olmasına dikkat edin!

  * Eşyalarınızı yerleştirirken, hava akımının evinizde kolayca dolaşmasına izin verecek şekilde dizayn edin. Koyu renkleri değil açık ve huzur veren renkleri tercih edin.

  * Yattığınız oda dışında evinizde bir tane de olsa yeşil bitki bulunsun! Eğer bahçeniz varsa, yeşillendirip mümkünse ağaç dikmeye çalisin!

  * Eğer imkânınız varsa, imkânı kısıtlı olan kişileri sık sık yemeğe davet edin! Kokusu yayılan yemeklerinizden komşularınıza da ikram edin.

  * Bir kişi, üzerinize giydiğiniz bir giysiyi veya evinizdeki herhangi bir eşyanızı çok beğendiyse, bunu hal ve hareketleriyle açıkça belli ediyorsa ve eğer onu yeniden alabilme imkânınız da varsa, hemen o şeyi o kişiye hediye edin! (Benden söylemesi!)
  * Biri size ihtiyacını açıkça belli ettiyse ve siz o ihtiyacı karşilayabilecek güce sahipseniz, sakın aldırmamazlık etmeyin.

  * Kıskançlık duygusuna kapıldığınızı hissederseniz, tevhid’i hatırlayıp zikrederek, kıskandığınız kişiye daha iyi olması için dua ederek, bu duygunuzla savaşin!

  * Belli dönemlerde evinizin her odasında ayrı ayrı namaz kılın, bu yaptığınız melekleri oraya davet edecek ve negatif varlıkları defedecektir.

  Evinizde beş vakit namaza devam etmeye gayret edin.
  * Ramazan ayında orucunuzu mazeretsiz terketmeyin ve sık sık iftara misafir davet edin.

  * Besmele çekmeden yemeğe başlamayın. Besmele ile başlayarak yediğiniz içtiğiniz her şey hayat iksirine dönüşür, sağlık ve şifa olur. Üstelik yemeğiniz az dahi olsa doyarsınız. Ve hamd ve şükürde bulunmadan da sofradan kalkmayın.

  * Tuvalet ve banyolarınıza girerken veya gece dışarı çikarken Euzü Besmele okuyup, destur deyin. Kısaca, Besmele’siz hiç bir işe kalkışmayın.

  * Karanlıkta bahçe veya benzeri avlulara pis su nevi şeyler atmayın. Eğer çok gerkirse Euzü Besmele okuyup, destur diyerek bunu yapın.
  * Giyinip soyunurken ve banyo yaparken acele edin. Büsbütün çiplak vaziyette uzun süre kalmayın. Üzerinizi mümkün olduğu kadar örtün.
  * Allah ismi veya ayetlerin yazılı olduğu tablo ve vb. eşyaları astığınız yer, tuvalet karışısı veya ayak altı olmasın.
  * Kıble yönünde mümkün olduğu kadar az eşya bulundurun ve bu eşyalar eski ve yıpranmış olmasın.
  * Gusl abdesti olmaksızın eşiğinizden üç kereden fazla geçmeyin. Görüştüğünüz, evinize gelip giden kişilere de bunu tavsiye edin
  Mahremiyete dikkat edin! Hanımlar Allah’ın haram kıldığı ve eşlerinin gönül rızası olmadığı kişileri (kadın veya erkek) eşleri yokken evlerine almasınlar. Bu konu da enerji kaybı açısından çok çok önemlidir.
  * Komşularınızın ve akrabalarınızın hallerini ve ihtiyaçlarını sık sık araştırın. Üzüntüleri varsa teselli edip, ihtiyaçları varsa gücünüz nisbetinde gidermeye gayret edin.
  * Hastaları ve sevdiklerini kaybedenleri ziyaret edip, teselli edin. Onlara yanınızda tatlı ve hafif yiyecekleri hediye olarak götürün.
  * Başkalarına zarar vermeyip, zararı yalnız kendinize olan ve geri dönüşü olmayan bir günah işledinizse derhal tevbe edin ve bir sadaka verin. Sadaka miktarı nefsinizi değil, vicdanızı rahatlatacak kadar olsun. Eğer sadaka verecek durumunuz yoksa nafile oruç tutun. Bunun sayısı da yine vicdanınızı rahatlatacak kadar olsun ve mümkünse tek sayılı rakam olsun. (Şer’i olarak bu ölçülerin miktarı bildirildiyse, onlara uyun)
  * Önemli bir işinize başlamadan önce de bir ihtiyaç sahibini sevindirip duasını almaya çalisin
  * Bir fincan kahvenin hatırı kırk yıl olmasa da mutlaka Allah indinde bir hakkı vardır. Size iyilik eden kişilere nankörlük etmemeye gayret edin. (Reddederse mazursunuz)
  * Komşularınızın hakkına tecavüz edecek davranışlardan da kaçının, kul hakkına girer ve enerjinizi emer.
  * Gıybet etmeyin ve evinizde de gıybet edilmesine izin vermeyin, çünkü gıybet edilen mekâna pislik yağar. (Gıybeti edilenlerin günahlarından kaynaklanan negatif enerji hücüm eder)
  * Bilmeden bir zarar verdiğiniz kişiler olduğunu da düşünüp, o meçhul kişilerin gıyabında hayır dua edin. En azından bunu yapmak elinizden gelir. Eğer zarar verdiğiniz kişiyi biliyorsanız, verdiğiniz zararı telafi etmeye gayret edin, ki gönlü alınsın. Gıybet ve kul hakkı en çok enerji kaybettiren iki şeydir, buna çok önem verin.
  * Evinizde sık sık Kur’ân okuyun, Allah’ı zikredin, dostlarınızla ilmi sohbetler yapın. Bu şekilde evinize nur yağar.
  * Bilerek veya bilmeyerek Allah’a eş koştuklarınız da enerjinizi emip tüketir. O varlık bunu yapmasa da siz enerjinizi ona yönlendirirsiniz bilmeden.

  *******************
  NAZAR DUASIبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

 2. #2
  ÜYE goldenstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Nisan.2011
  Mesajlar
  581
  Konular
  15
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  emeginize saglık .ne kadar da cok bilmedigim şeyler varmış zararı olan ALLAH razı olsun

 3. #3
  ÜYE Asema - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Nisan.2011
  Mesajlar
  6,108
  Konular
  2015
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Estağfurullah......................

  -*****
  NAZAR DUASIبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

 4. #4
  ÜYE
  Üyelik tarihi
  10.Aralık.2016
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Her bir şık güzel ahlak, islam ve doğru bilgiler, hayırlı şeyler paylaşanlardan Allah razı olsun.

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •