Doğru
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Büyülerde Nefes Tekniği

 1. #1
  YASAKLI
  Üyelik tarihi
  23.Mart.2011
  Mesajlar
  790
  Konular
  261
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Büyülerde Nefes Tekniği

  Doğru
  Büyülerde Nefes Tekniği

  zikir meditasyon enerji verme büyü çalışmalarında kullanmanzı gereken nefes tekniği

  mantra: esma tılsımlı sözcük kelime harf yada hece


  1. TEKNİK:
  Rahat edilecek şekilde oturulur. Oturma bir sandalyede ya da yerde bağdaş kurarak olabilir. Bir yere dayanıp, dayanmamak önemli değildir ancak pratik tecrübeler göstermiştirki, sırt bir yere dayanırken nefesleri tam olarak uygulayabilmek kolay değildir. En iyi şekil hiç bir yere dayanmadan ortada bağdaş kurmaktır. Eller dizlerin üzerinde olabilir veya ortada kenetlenebilir. Nefes uygulamaları sırasında bel kemiğinin zemine 90 derece dik olmasına dikkat etmek iyi olur. Rahat bir şekilde oturduktan sonra Burundan, kısa ve sert bir nefes alınır. Ancak bu yapılırken aşırı sertleşip, ciğeri zorlamamak gerekir. Akciğerler tam olarak doldurulmalı ve vücut tam olarak hava ile doldurulmuş gibi hissedilmelidir. Ciğerler tam olarak doldurulduktan sonra nefes mümkün olduğu kadar ağır şekilde ağızdan verilir. Nefesin mümkün olduğu kadar uzun zamanda ve kesintisiz verilmesi lazımdır. Ciğerlerin boşalması miğde adeleleri kasılarak sağlanır. Ciğerler iyice boşaldığı zaman da, miğde adeleleri sıkılmaya ve içe çekilmeye devam edilerek ciğerler iyice zorlanır ve içerdeki bütün hava, son zerresine kadar dışa atılır. Nefes bittiği zaman miğde sanki bel kemiğine yapışmış gibi durur. Daha doğrusu vakum etkisiyle miğde yukarı basılmış ve karın boşluğu bel kemiğine yapışmış durumdadır. Nefes verişi sırasında ve hatta aynı nefesle yapılan mantra zikrinde de bütün dikkat ve konsantre miğde adelelerinde olmalıdır. Gücün toplandığı nokta burasıdır. Nefes tam olarak boşalınca tekrar çekilir ve aynen devam edilir. Bütün mantra yapılışlarında esas olarak kullanılan nefes tekniği budur.
  2. TEKNİK:
  Yukarda da belirtildiği gibi bu teknik sadece bazı mantraların söylenişinde kullanılır. Aynı şekilde oturulur, ayni şekilde nefes alınır ve ayni şekilde miğde adelesi kullanılarak nefes verilir. Tek fark nefesin tamamı boşaltılmaz. Son kalan bir kaç santimetreküp hava miğdenin ani ve güçlü bir kasılması ile oldukça sert şekilde atılır. Bu anda miğde birden bire kasılırken bütün adeleler de ister istemez kasılır. sanki o anda sert bir yumruk atılıyormuş gibi vücut sarsılır. Bu nefes sistemi oldukça sarsıcı ve yorucudur. Bu uygulama yapılırken söylenen mantranın son hecesi de sert bir şekilde söylenmiş, bir nevi itilmiş olur. Bu teknik Karate vs, gibi uzak Doğu savaş sanatlarının hamle anında uyguladığı nefese ve bağırışa (Kiai) benzer.
  3. TEKNİK:
  Bu nefes tekniği esas olarak Birinci teknikle aynıdır. Nefes verilişi aynen yapılır. Farklılık nefes alışta ve el haraketlerindedir. Ortada bir yerde bağdaş kurarak oturulur. Aslında bir sandalyede oturmak da olasıdır. İki kol göğüsün önünde ve omuz hizasında zemine parelel olarak öne uzatılır. Yumruklar yarı yarıya sıkılı durumdadır. Ellerin küçük parmak kenarları yere, baş parmaklar yukarıya bakar. Eller birbirine hafifçe değecek kadar yakındır. Burada, içteki bütün hava boşaltılmıştır. Burundan nefes alırken kollar, yere paralele olarak yani omuz yüksekliğinde yanlara açılır. Bu sırada ellerin pozu değişmez. Kollar tam omuz doğrultusunda açıldığı anda her iki yumruk 90 derece döndürülerek avuç içleri yukarı, elin sırtı yere bakar hale getirilirler.Haraket ve kolların açılışı kesintisiz olmalıdır. Bu noktada kollar, dirsekler kırılmadan yukarıya kaldırılır. Yumruklar baş üzerinde birbirine temas eder. Bu noktada sol el, sağ yumruğun üzerine kapanır. Nefes alış buraya kadar sürdürülür. Bu noktadan itibaren nefes vermeye başlanır. Nefes verilmeye başlandığı anda, eller suratın önünden, vücut simetri ekseni üzerinden, yumrukların pozu bozulmadan aşağıya indirilir. Dirsekler kırılır ve ön kollar zemine dik olarak iner.Bu durumda, her iki dirsek vücudun yanları hizasında, yumruklar çenenin hemen altında ve vücut simetri ekseni önündedir. Burada dirsekler hafifçe yanlara açılarak eller aşağıya inmeye devam eder. Kollar düzeltilir ve eller bacaklar üzerine kadar, bitişik olarak inerler. Şimdi dirsekler dümdüz, kollaraşağıya doğru ve eller, bağdaş kurulduğu için, ayak bilekleri üzerinde, başka bir ifadeyle kasıkların önündedir. Nefes, kollar tam tepe noktasında iken verilmeye başlanır. Eller en aşağıya inince biter. Nefes mümkün olduğunca uzun sürede verileceği için kolların haraketleri de bununla orantılı hızdadır. Kol haraketi ve nefes aynı anda bitmelidir. Haraketler burada parça parça anlatılmakla beraber aslında başlangıçtan bitişe kadar kesintisizdir. Bu nefes sadece "Kum" mantrasından önce elli defa yapılır. Diğerlerinde şart değildir. Ancak birinci nefes tekniği yerine her mantradan önce de yapılabilir.
  -alıntı-

 2. #2
  ÜYE
  Üyelik tarihi
  15.Mart.2011
  Mesajlar
  171
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Güzel bir konu teşekkürler elinize saglık

 3. #3
  YASAKLI
  Üyelik tarihi
  25.Şubat.2011
  Mesajlar
  690
  Konular
  17
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  evet nefes önemli.annemde dualarından sonra öyle bir üfürür ki sormayın kaç kere kendisini uyardım nerdeyse havasızlıktan ölecek hale gelir :))

 4. #4
  YASAKLI
  Üyelik tarihi
  23.Mart.2011
  Mesajlar
  790
  Konular
  261
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Alıntı efe5809 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Güzel bir konu teşekkürler elinize saglık

  rica ederim arkadaşım majikal işlemlere yeni başlıyanlar içinde önemli bir konu

 5. #5
  AKTİF ÜYE YASAKLI
  Üyelik tarihi
  05.Mart.2011
  Mesajlar
  2,447
  Konular
  332
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Değerli bilgilerinizden dolayı teşekkür ederiz. Selametle....

 6. #6
  YASAKLI
  Üyelik tarihi
  23.Mart.2011
  Mesajlar
  790
  Konular
  261
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Alıntı The Whisper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Değerli bilgilerinizden dolayı teşekkür ederiz. Selametle....

  rica ederim bilgiler paylaştıkça güzel oluyor ve deger kazanıyor selametle

 7. #7
  ÜYE
  Üyelik tarihi
  26.Haziran.2010
  Mesajlar
  26
  Konular
  8
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  evet bülent kısa nın tragna kitabındada bahseder bu tekniklerden

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •